Typ tekstu: Książka
Tytuł: Polscy ekonomiści w świecie
Rok: 2000
ono istnienie kierunku myślenia i działania przeciwstawiającego się dominującej obecnie tendencji. Pozwala to żywić nadzieję, że istnieją możliwości rozwiązania niezwykle złożonych problemów piętrzących się przed gęsto zaludnionymi krajami Południa. To przesłanie da się wyraźnie odczytać z wielkiej zbiorowej pracy - pod kierunkiem V. Gowarikera (1992) - poświęcone nauce, demografii i rozwojowi, pod wymownym tytułem The Inevitable Billion Plus (Koniecznie ponad miliard).
Koniecznym warunkiem sukcesu jest by badania prowadzone w krajach Południa nie zostały podporządkowane modzie intelektualnej panaującej na Północy. By nie oczekiwać bezczynnie na wprowadzenie wspaniałych technologii wypracowanych pod innymi szerokościami geograficznymi i w innych warunkach. Ambicja przeskoczenia krajów wysoko uprzemysłowionych w pewnych
ono istnienie kierunku myślenia i działania przeciwstawiającego się dominującej obecnie tendencji. Pozwala to żywić nadzieję, że istnieją możliwości rozwiązania niezwykle złożonych problemów piętrzących się przed gęsto zaludnionymi krajami Południa. To przesłanie da się wyraźnie odczytać z wielkiej zbiorowej pracy - pod kierunkiem V. Gowarikera (1992) - poświęcone nauce, demografii i rozwojowi, pod wymownym tytułem &lt;hi&gt;The Inevitable Billion Plus (Koniecznie ponad miliard)&lt;/&gt;. <br>Koniecznym warunkiem sukcesu jest by badania prowadzone w krajach Południa nie zostały podporządkowane modzie intelektualnej panaującej na Północy. By nie oczekiwać bezczynnie na wprowadzenie wspaniałych technologii wypracowanych pod innymi szerokościami geograficznymi i w innych warunkach. Ambicja przeskoczenia krajów wysoko uprzemysłowionych w pewnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!