Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
o cudzym szczęściu.
Ponadto podkreślają oni - nonsensowność koncepcji teoretycznych, bazujących na takich poglądach staje się jeszcze bardziej wyrazista, jeśli weźmiemy pod uwagę sytuację zmian miejsca pracy.
Czy chciwiec z sektora prywatnego staje się altruistycznym aniołem, jeśli z prywatnej fabryki przejdzie do pracy w samorządzie lokalnym?
I czy ascetycznemu altruiście charakter wypaczy się natychmiast i stanie się on chciwcem, jeśli zacznie pracować w prywatnej fabryce?
Nonsensowność teorii ekonomicznych i recept dla ludzkiej działalności tak w sferze polityki, jak i ekonomii opartych na powyższych założeniach jest dziś uderzająca i dlatego dziś już mało kto przywołuje tak utopijne założenia, jak to czyni red. Wolicki
o cudzym szczęściu.<br>Ponadto podkreślają oni - nonsensowność koncepcji teoretycznych, bazujących na takich poglądach staje się jeszcze bardziej wyrazista, jeśli weźmiemy pod uwagę sytuację zmian miejsca pracy.<br>Czy chciwiec z sektora prywatnego staje się altruistycznym aniołem, jeśli z prywatnej fabryki przejdzie do pracy w samorządzie lokalnym?<br>I czy ascetycznemu altruiście charakter wypaczy się natychmiast i stanie się on chciwcem, jeśli zacznie pracować w prywatnej fabryce?<br>Nonsensowność teorii ekonomicznych i recept dla ludzkiej działalności tak w sferze polityki, jak i ekonomii opartych na powyższych założeniach jest dziś uderzająca i dlatego dziś już mało kto przywołuje tak utopijne założenia, jak to czyni red. Wolicki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego