Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
postawą ukształtowaną w części kraju od lat budującej socjalizm i skłonnościami hedonistycznymi ukształtowanymi na południu przez długie łata rządów kompradorskiej burżuazji i interwentów amerykańskich.
W rozmowach, które korzystając z błogosławieństwa przymusowej bezsenności prowadziliśmy długo w noc z wietnamskimi przyjaciółmi, mówili nam oni o dwóch postawach utrudniających rozwiązanie tych zadań. Pierwsza wyraża się w niezwykle powolnej adaptacji do zadań związanych z pokojowym budownictwem, ze stabilizowaniem i poprawą warunków życia. Powolność koniecznej reorientacji znajduje wyraz w skłonności do sięgania po środki odpowiadające prawom wojny, w nawracaniu do doświadczeń obozu wojskowego, którym Wietnam nie mógł nie być przez drugie lata.
Postawa druga, której motywy cytuję
postawą ukształtowaną w części kraju od lat budującej socjalizm i skłonnościami hedonistycznymi ukształtowanymi na południu przez długie łata rządów &lt;orig&gt;kompradorskiej&lt;/&gt; burżuazji i interwentów amerykańskich. <br>W rozmowach, które korzystając z błogosławieństwa przymusowej bezsenności prowadziliśmy długo w noc z wietnamskimi przyjaciółmi, mówili nam oni o dwóch postawach utrudniających rozwiązanie tych zadań. Pierwsza wyraża się w niezwykle powolnej adaptacji do zadań związanych z pokojowym budownictwem, ze stabilizowaniem i poprawą warunków życia. Powolność koniecznej reorientacji znajduje wyraz w skłonności do sięgania po środki odpowiadające prawom wojny, w nawracaniu do doświadczeń obozu wojskowego, którym Wietnam nie mógł nie być przez drugie lata. <br>Postawa druga, której motywy cytuję
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego