Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2908
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
Bruce'a Lee - być może nie uwierzą, że kino sztuk walki mogło elektryzować polską publiczność i skłonić ponad 15 mln widzów do kupienia biletów. Nic dziwnego - po okresie fascynacji dokonaniami chińskiego mistrza entuzjazm opadł.
Rozpowszechniany nieco później "Klasztor Shaolin" wzbudził mniejsze zainteresowanie, które stopniowo opadło do dzisiejszego poziomu, gdy większość kinomanów wyraża się o "filmach karate" z dezaprobatą.
Kino sztuk walki zostało niemal całkowicie zepchnięte do wypożyczalni kaset wideo, gdzie zresztą najczęściej znajdziemy nie filmy realizowane w Hongkongu, ale tandetne imitacje kręcone przez amerykańskich producentów.
Dziś nie znajdziemy produkcji, które przypominałyby te z wytwórni braci Shaw, tzw. wuxia pian, najczęściej łączące formułę mdłego
Bruce'a Lee&lt;/&gt; - być może nie uwierzą, że kino sztuk walki mogło elektryzować polską publiczność i skłonić ponad 15 mln widzów do kupienia biletów. Nic dziwnego - po okresie fascynacji dokonaniami chińskiego mistrza entuzjazm opadł.&lt;/&gt;<br>Rozpowszechniany nieco później "&lt;name type="tit"&gt;Klasztor Shaolin&lt;/&gt;" wzbudził mniejsze zainteresowanie, które stopniowo opadło do dzisiejszego poziomu, gdy większość kinomanów wyraża się o "&lt;q&gt;filmach karate&lt;/&gt;" z dezaprobatą.<br>Kino sztuk walki zostało niemal całkowicie zepchnięte do wypożyczalni kaset wideo, gdzie zresztą najczęściej znajdziemy nie filmy realizowane w Hongkongu, ale tandetne imitacje kręcone przez amerykańskich producentów.<br>Dziś nie znajdziemy produkcji, które przypominałyby te z wytwórni braci &lt;name type="person"&gt;Shaw&lt;/&gt;, tzw. &lt;foreign&gt;wuxia pian&lt;/&gt;, najczęściej łączące formułę mdłego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego