Typ tekstu: Książka
Autor: Eichelberger Wojciech
Tytuł: O co pytają dzieci
Rok: 1999
mnie?
Maciek, 6 lat

Zapewne i Piotrek, i Maciek odczuwają niedosyt rodzicielskiej miłości i jeśli każdy z nich mówi - rodzice nie kochają mnie tak mocno jak siostrę czy brata - ma rację. Może nie jest to racja na całe życie, ale w tym momencie jest ważna.
Dla każdego dziecka miłość rodziców wyraża się poświęconym mu czasem i uwagą rzeczywistą, realną, tą na co dzień. Najbardziej nawet płomienne rodzicielskie deklaracje miłości nie wystarczą, nie są w stanie zastąpić uważnego, prawdziwego bycia razem. Liczą się więc tylko czyny mierzone ilością czasu i jakością uwagi ofiarowanej dziecku.
W jakich układach i sytuacjach rodzinnych dziecko może czuć
mnie?<br>Maciek, 6 lat&lt;/&gt;<br><br>Zapewne i Piotrek, i Maciek odczuwają niedosyt rodzicielskiej miłości i jeśli każdy z nich mówi - rodzice nie kochają mnie tak mocno jak siostrę czy brata - ma rację. Może nie jest to racja na całe życie, ale w tym momencie jest ważna.<br>Dla każdego dziecka miłość rodziców wyraża się poświęconym mu czasem i uwagą rzeczywistą, realną, tą na co dzień. Najbardziej nawet płomienne rodzicielskie deklaracje miłości nie wystarczą, nie są w stanie zastąpić uważnego, prawdziwego bycia razem. Liczą się więc tylko czyny mierzone ilością czasu i jakością uwagi ofiarowanej dziecku.<br>W jakich układach i sytuacjach rodzinnych dziecko może czuć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego