Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 47
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Bąk "Wspomnienie z dzieciństwa". Rzeźby Zygmunta Piekacza "Rodzina", Antoniego Grabowskiego "Pod Twoją obronę", Władysława Pawlika "Zmartwychwstanie", Janusza Jędrzejowskiego "Odbite w zwierciadle". Jest też "Hiroszima" nieżyjącego już Antoniego Rząsy.
Szczególnym pięknem wzruszają rzeźby z brązu Stanisława Cukra. Ukryte w kamiennych niszach trzy rzeźby tego autora przyciągają wzrok, pobudzają do refleksji i wyrywają z bezmyślenia. Może nawet wyciskają łzy.
"Bolesna" bezradnie opuściła ręce, w zapuchniętych oczach zabrakło łez. Przygnieciona ciężarem bólu, pełna godności i powagi "Madonna pod krzyżem" wyciągnęła rozmodlone dłonie w stronę Syna. Wreszcie "Krzyż", wielkie ramiona i sylwetka Chrystusa, w której jest siła umęczonego.
Nie sposób opisać każdej z prezentowanych w
Bąk "Wspomnienie z dzieciństwa". Rzeźby Zygmunta Piekacza "Rodzina", Antoniego Grabowskiego "Pod Twoją obronę", Władysława Pawlika "Zmartwychwstanie", Janusza Jędrzejowskiego "Odbite w zwierciadle". Jest też "Hiroszima" nieżyjącego już Antoniego Rząsy.<br>Szczególnym pięknem wzruszają rzeźby z brązu Stanisława Cukra. Ukryte w kamiennych niszach trzy rzeźby tego autora przyciągają wzrok, pobudzają do refleksji i wyrywają z &lt;orig&gt;bezmyślenia&lt;/&gt;. Może nawet wyciskają łzy.<br>"Bolesna" bezradnie opuściła ręce, w zapuchniętych oczach zabrakło łez. Przygnieciona ciężarem bólu, pełna godności i powagi "Madonna pod krzyżem" wyciągnęła rozmodlone dłonie w stronę Syna. Wreszcie "Krzyż", wielkie ramiona i sylwetka Chrystusa, w której jest siła umęczonego.<br>Nie sposób opisać każdej z prezentowanych w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego