Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Stoliki przy drodze

Z Seulu do granicy z Koreą Północną jest około 40 kilometrów. Im bardziej zbliżamy się do granicznej rzeki Imjin, tym więcej posterunków policji, wojska, drutów kolczastych, ale i samochodów stojących na poboczach. Z drugiego brzegu rzeki dobiegają północnokoreańskie audycje, a dobra widoczność pozwala dostrzec propagandowe transparenty.
Koreańczycy wysiadają z samochodów, z bagażników wyjmują małe stoliki, ryżową wódkę, suszone ryby, owoce i słodkie pierożki songp'yon z ryżowego ciasta. Wszystko ustawiają według ścisłych reguł wokół zdjęcia zmarłego okolonego czarną tasiemką. Z namaszczeniem składają przed nimi głęboki pokłon, oddając należny im szacunek i dziękując za opiekę.
Wielu z ludzi z Południa
Stoliki przy drodze&lt;/&gt;<br><br>Z &lt;name type="place"&gt;Seulu&lt;/&gt; do granicy z &lt;name type="place"&gt;Koreą Północną&lt;/&gt; jest około 40 kilometrów. Im bardziej zbliżamy się do granicznej rzeki Imjin, tym więcej posterunków policji, wojska, drutów kolczastych, ale i samochodów stojących na poboczach. Z drugiego brzegu rzeki dobiegają północnokoreańskie audycje, a dobra widoczność pozwala dostrzec propagandowe transparenty.<br>Koreańczycy wysiadają z samochodów, z bagażników wyjmują małe stoliki, ryżową wódkę, suszone ryby, owoce i słodkie pierożki &lt;foreign&gt;songp'yon&lt;/&gt; z ryżowego ciasta. Wszystko ustawiają według ścisłych reguł wokół zdjęcia zmarłego okolonego czarną tasiemką. Z namaszczeniem składają przed nimi głęboki pokłon, oddając należny im szacunek i dziękując za opiekę.<br>Wielu z ludzi z &lt;name type="place"&gt;Południa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego