Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 46
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 1997
będzie reprezentował cały Sejm i równo traktował wszystkich posłów bez względu na ich polityczny rodowód. Jednak stanowisko marszałka Sejmu jest także stanowiskiem politycznym. Jako polityk wywodzący się z AWS i desygnowany przez koalicję AWS-UW będę uczestniczył w działaniach politycznych mojego klubu. Poza tym moi poprzednicy byli w rzeczywistości bardzo wysoko postawieni w partyjnych hierarchiach i brali pod uwagę interesy własnych ugrupowań. I jeśli patrzy się zdrowym okiem na politykę, to trudno dostrzec w tym coś nagannego.
- Polacy cenią polityków sytuujących się ponad podziałami.
- I tak powinno być. W sprawowaniu tej funkcji będę kierował się interesem państwa. Na interes państwa patrzę jednak
będzie reprezentował cały Sejm i równo traktował wszystkich posłów bez względu na ich polityczny rodowód. Jednak stanowisko marszałka Sejmu jest także stanowiskiem politycznym. Jako polityk wywodzący się z AWS i desygnowany przez koalicję AWS-UW będę uczestniczył w działaniach politycznych mojego klubu. Poza tym moi poprzednicy byli w rzeczywistości bardzo wysoko postawieni w partyjnych hierarchiach i brali pod uwagę interesy własnych ugrupowań. I jeśli patrzy się zdrowym okiem na politykę, to trudno dostrzec w tym coś nagannego.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt; - Polacy cenią polityków sytuujących się ponad podziałami.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt; - I tak powinno być. W sprawowaniu tej funkcji będę kierował się interesem państwa. Na interes państwa patrzę jednak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!