Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
na inspiratora porwania - powiedział "Rz". Dodał, że dokument może być "fragmentem zapisków" prowadzonych przez pułkownika Górnickiego podczas "gorączkowych spotkań", jakie odbywały się od momentu porwania ks. Popiełuszki do chwili ujęcia sprawców zbrodni.
Tymczasem prokurator Andrzej Witkowski, który od trzech lat prowadzi w Lublinie śledztwo, mające ustalić, czy zabójcy księdza mieli wysoko postawionych inspiratorów, powiedział, że treść notatki ujawnionej przez prof. Paczkowskiego nie jest dla niego zaskoczeniem.
Andrzej Paczkowski już we wtorek mówił, że jego zdaniem notatka nie ma wartości procesowej, ale wzbogaca wiedzę historyczną.
Antoni Dudek, historyk z IPN twierdzi, że dokument nie przesądza "w sposób definitywny", kto inspirował zabójców księdza Popiełuszki
na inspiratora porwania - powiedział "Rz". Dodał, że dokument może być "fragmentem zapisków" prowadzonych przez pułkownika &lt;name type="person"&gt;Górnickiego&lt;/&gt; podczas "gorączkowych spotkań", jakie odbywały się od momentu porwania ks. &lt;name type="person"&gt;Popiełuszki&lt;/&gt; do chwili ujęcia sprawców zbrodni.<br>Tymczasem prokurator &lt;name type="person"&gt;Andrzej Witkowski&lt;/&gt;, który od trzech lat prowadzi w Lublinie śledztwo, mające ustalić, czy zabójcy księdza mieli wysoko postawionych inspiratorów, powiedział, że treść notatki ujawnionej przez prof. &lt;name type="person"&gt;Paczkowskiego&lt;/&gt; nie jest dla niego zaskoczeniem.<br>&lt;name type="person"&gt;Andrzej Paczkowski&lt;/&gt; już we wtorek mówił, że jego zdaniem notatka nie ma wartości procesowej, ale wzbogaca wiedzę historyczną.<br>&lt;name type="person"&gt;Antoni Dudek&lt;/&gt;, historyk z &lt;name type="org"&gt;IPN&lt;/&gt; twierdzi, że dokument nie przesądza "w sposób definitywny", kto inspirował zabójców księdza &lt;name type="person"&gt;Popiełuszki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego