Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 9
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Xawerego Dunikowskiego. W 1954 roku powrócił do Zakopanego sprowadzony przez Antoniego Kenara. Przez rok pracował jako pedagog w liceum plastycznym. Jest m.in. autorem wielu rzeźb plenerowych, które zdobią Mielec, Ochotnicę, Łódź i oczywiście Zakopane - m.in. przed hotelem "Gazda" - rzeźba "Baca", przed Urzędem Miasta - "Orbity". Jego autorstwa jest również wystrój wnętrza zakopiańskiej poczty.
Ulubionym materiałem artysty jest drewno. Podziwiać je można w galerii i pracowni przy ulicy Piaseckiego - w dawnej pracowni Teodora Axentowicza. Henryk Burzec jest także autorem wystroju wnętrz budynków użyteczności publicznej. Jego prace gromadzą muzea m.in. w Warszawie, Lublinie, Krakowie i Zakopanem.
(aza
Xawerego Dunikowskiego. W 1954 roku powrócił do Zakopanego sprowadzony przez Antoniego Kenara. Przez rok pracował jako pedagog w liceum plastycznym. Jest m.in. autorem wielu rzeźb plenerowych, które zdobią Mielec, Ochotnicę, Łódź i oczywiście Zakopane - m.in. przed hotelem "Gazda" - rzeźba "Baca", przed Urzędem Miasta - "Orbity". Jego autorstwa jest również wystrój wnętrza zakopiańskiej poczty.<br>Ulubionym materiałem artysty jest drewno. Podziwiać je można w galerii i pracowni przy ulicy Piaseckiego - w dawnej pracowni Teodora Axentowicza. Henryk Burzec jest także autorem wystroju wnętrz budynków użyteczności publicznej. Jego prace gromadzą muzea m.in. w Warszawie, Lublinie, Krakowie i Zakopanem.<br>&lt;au&gt;(aza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego