Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 13/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Dominiczak, elektronik.
Po co używać staromodnego radia, gdy szybciej i łatwiej można się łączyć za pomocą Internetu?
- Można porozmawiać z całym światem, nawet z miejscami, gdzie nie ma Internetu. Na niektórych wyspach łączność radiowa nawiązywana jest raz na 15 lat. Sam mam potwierdzone połączenia z Australią, Japonią czy Boliwią. Potwierdzenia wysyła się na specjalnych kartach, każdy kraj ma inną. Maksymalnie można ich zebrać 328.
W jakim języku rozmawia się z Japonią?
- Najczęściej stosowany jest angielski, choć jest także klub Esperanto. Bywa też, że z Ameryką czy Australią rozmawia się po polsku. Nie ma żadnych ściśle ustalonych reguł.
Co trzeba mieć, by
Dominiczak, elektronik. <br>Po co używać staromodnego radia, gdy szybciej i łatwiej można się łączyć za pomocą Internetu?<br>- Można porozmawiać z całym światem, nawet z miejscami, gdzie nie ma Internetu. Na niektórych wyspach łączność radiowa nawiązywana jest raz na 15 lat. Sam mam potwierdzone połączenia z Australią, Japonią czy Boliwią. Potwierdzenia wysyła się na specjalnych kartach, każdy kraj ma inną. Maksymalnie można ich zebrać 328. <br>W jakim języku rozmawia się z Japonią?<br>- Najczęściej stosowany jest angielski, choć jest także klub Esperanto. Bywa też, że z Ameryką czy Australią rozmawia się po polsku. Nie ma żadnych ściśle ustalonych reguł. <br>Co trzeba mieć, by
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego