Typ tekstu: Książka
Autor: Basztura Czesław
Tytuł: Komputerowe systemy diagnostyki akustycznej
Rok: 1996
wyłączonymi źródłami lub grupami źródeł oraz pomiar w normalnej pracy pozostałych urządzeń dostarcza dużo dokładnych informacji o charakterystyce poszczególnych źródeł dźwięku.

2.2.3. Selektywne tłumienie

Często w odniesieniu do maszyn i urządzeń, w połączeniu z metodą pracy selektywnej, jest stosowane selektywne wytłumianie poszczególnych źródeł dźwięku. Polega ono na miejscowym wytłumianiu innych źródeł dźwięku materiałami dźwiękochłonnymi, co w konsekwencji pozwala na łatwiejszą lokalizację i pomiar sygnału z użytecznego źródła. W odniesieniu do organów biologicznych człowieka (i zwierząt) problem lokalizacji w zasadzie nie istnieje.

2.2.4. Pomiary dźwięku w polu bliskim

Pomiary dźwięku w polu bliskim są często stosowane w próbach
wyłączonymi źródłami lub grupami źródeł oraz pomiar w normalnej pracy pozostałych urządzeń dostarcza dużo dokładnych informacji o charakterystyce poszczególnych źródeł dźwięku.<br><br>&lt;tit&gt;2.2.3. Selektywne tłumienie&lt;/&gt;<br><br>Często w odniesieniu do maszyn i urządzeń, w połączeniu z metodą pracy selektywnej, jest stosowane selektywne wytłumianie poszczególnych źródeł dźwięku. Polega ono na miejscowym wytłumianiu innych źródeł dźwięku materiałami dźwiękochłonnymi, co w konsekwencji pozwala na łatwiejszą lokalizację i pomiar sygnału z użytecznego źródła. W odniesieniu do organów biologicznych człowieka (i zwierząt) problem lokalizacji w zasadzie nie istnieje.<br><br>&lt;tit&gt;2.2.4. Pomiary dźwięku w polu bliskim&lt;/&gt;<br><br>Pomiary dźwięku w polu bliskim są często stosowane w próbach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego