Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 37 (2934)
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
ludów zamieszkujących Pełczyska przed tysiącami lat. Przeszukuje się półziemianki oraz cmentarzysko, odkryte przed rokiem, a teraz gruntownie badane. Okazuje się, że było to miejsce pochówków nie tylko przedstawicieli kultury przeworskiej, ale także ich poprzedników, począwszy od młodszej epoki kamienia.
- Marzę o odkryciu cmentarza Celtów - zdradza Marcin Rudnicki. - To jest wielkie wyzwanie. Na początku II w. przed Chrystusem przyjęli oni nie znane nam zwyczaje pogrzebowe, które nie pozostawiły uchwytnych archeologicznie śladów. Wierzę jednak, że uda się natrafić na coś, co da odpowiedź na wiele pytań.
Kolekcja w remizie pełczyskiej
Dotychczasowe rezultaty wykopalisk są zadowalające. Odnaleziono nie tylko osadę, ale i cmentarz. To
ludów zamieszkujących Pełczyska przed tysiącami lat. Przeszukuje się półziemianki oraz cmentarzysko, odkryte przed rokiem, a teraz gruntownie badane. Okazuje się, że było to miejsce pochówków nie tylko przedstawicieli kultury przeworskiej, ale także ich poprzedników, począwszy od młodszej epoki kamienia.<br>- &lt;who6&gt;Marzę o odkryciu cmentarza Celtów&lt;/&gt; - zdradza Marcin Rudnicki. - &lt;who6&gt;To jest wielkie wyzwanie. Na początku II w. przed Chrystusem przyjęli oni nie znane nam zwyczaje pogrzebowe, które nie pozostawiły uchwytnych archeologicznie śladów. Wierzę jednak, że uda się natrafić na coś, co da odpowiedź na wiele pytań.&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;Kolekcja w remizie pełczyskiej&lt;/&gt;<br>Dotychczasowe rezultaty wykopalisk są zadowalające. Odnaleziono nie tylko osadę, ale i cmentarz. To
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego