Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Obserwatora IMGW
Nr: 5-6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1987
opracowano kilka wariantów modeli typu opad-odpływ, opartych o najnowsze osiągnięcia hydrologii światowej (teoria geomorfologiczna i geomorfoklimatyczna). Ostatnio jeden z wariantów modelu, którego parametry identyfikowano na podstawie geomorfologii zlewni (bez stosowania procedur optymalizujących), zostały przetestowane na 189 wezbraniach letnich z 27 ZR.
Dla odwzorowanych 189 fal wezbraniowych otrzymano:
- średni błąd względny symulacji przepływów maksymalnych 9,8%
-średni błąd względny symulacji czasu kulminacji 10,3%
- średnie wartości współczynnika determinacji 0,88%, co świadczy o dobrej jakości modeli. Model ten będzie przystosowany do odwzorowania hydrogramów fal wezbraniowych z ZR o nie kontrolowanym odpływie.
Za okres 1981- 1985 opracowano łącznie 291 fal wezbraniowych. Wyniki
opracowano kilka wariantów modeli typu opad-odpływ, opartych o najnowsze osiągnięcia hydrologii światowej (teoria geomorfologiczna i geomorfoklimatyczna). Ostatnio jeden z wariantów modelu, którego parametry identyfikowano na podstawie geomorfologii zlewni (bez stosowania procedur optymalizujących), zostały przetestowane na 189 wezbraniach letnich z 27 ZR.<br>Dla odwzorowanych 189 fal wezbraniowych otrzymano:<br>- średni błąd względny symulacji przepływów maksymalnych 9,8%<br>-średni błąd względny symulacji czasu kulminacji 10,3%<br>- średnie wartości współczynnika determinacji 0,88%, co świadczy o dobrej jakości modeli. Model ten będzie przystosowany do odwzorowania hydrogramów fal wezbraniowych z ZR o nie kontrolowanym odpływie.<br>Za okres 1981- 1985 opracowano łącznie 291 fal wezbraniowych. Wyniki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!