Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
posiadała się z radości i zawołała w uniesieniu:
- Teraz w tym poznałam, żeś jest mąż Boży, a słowo Pańskie w ustach twoich jest prawdziwe!
Klęska głodu srożyła się w Izraelu przez trzy lata. Wtedy Achab, przygnębiony nieszczęściem, zgodził się spotkać z Eliaszem i przystał na to, by przeprowadzić próbę, który z bogów jest prawdziwy: Baal czy Jahwe.
Na górze Karmel zebrało się czterystu pięćdziesięciu proroków Baala, którzy byli na utrzymaniu królowej Izebel. Do walki z nimi wystąpił samotnie Eliasz. Nieprzeliczone rzesze Izraelitów i Kananejczyków z napięciem oczekiwało osobliwego pojedynku o posiadanie ich dusz.
Eliasz wezwał proroków Baala, by złożyli na ofiarnym ołtarzu
posiadała się z radości i zawołała w uniesieniu:<br>- Teraz w tym poznałam, żeś jest mąż Boży, a słowo Pańskie w ustach twoich jest prawdziwe!<br>Klęska głodu srożyła się w Izraelu przez trzy lata. Wtedy Achab, przygnębiony nieszczęściem, zgodził się spotkać z Eliaszem i przystał na to, by przeprowadzić próbę, który z bogów jest prawdziwy: Baal czy Jahwe.<br>Na górze Karmel zebrało się czterystu pięćdziesięciu proroków Baala, którzy byli na utrzymaniu królowej Izebel. Do walki z nimi wystąpił samotnie Eliasz. Nieprzeliczone rzesze Izraelitów i Kananejczyków z napięciem oczekiwało osobliwego pojedynku o posiadanie ich dusz.<br>Eliasz wezwał proroków Baala, by złożyli na ofiarnym ołtarzu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego