Typ tekstu: Książka
Autor: Czeszko Bohdan
Tytuł: Pokolenie
Rok wydania: 1974
Rok powstania: 1951
że można było z nich odczytać wszystką perwersję tureckich władców.
"Marabucie, wyleniały marabucie - myślał Jurek o niemieckim oficerze. - Prześlij te bazgroły swojej Gretchen. Niechaj je umieści za szkłem, pomiędzy reprodukcjami waszego zwierzęcego malarstwa. Masz ich w domu zapewne wiele - tych reprodukcji malarstwa, które podyktował wam, doceniając waszą małość, zidiociały pacykarz z bożej łaski - wasz wódz." Oficer dziobnął pędzlem w buteleczkę pełną tuszu, a ponieważ nie trafił, zerknął gniewnie spod okularów na swego bursza.
Ordynans stuknął leciutko obcasami i wyprostował zemdloną rękę z kałamarzem. Na twarzy jego równie posępnie nieruchomej, jak twarz pana udręczonego borykaniem się z zasadami perspektywy, pojawił się przepraszający uśmieszek.
Francuzi
że można było z nich odczytać wszystką perwersję tureckich władców.<br>"Marabucie, wyleniały marabucie - myślał Jurek o niemieckim oficerze. - Prześlij te bazgroły swojej Gretchen. Niechaj je umieści za szkłem, pomiędzy reprodukcjami waszego zwierzęcego malarstwa. Masz ich w domu zapewne wiele - tych reprodukcji malarstwa, które podyktował wam, doceniając waszą małość, zidiociały pacykarz z bożej łaski - wasz wódz." Oficer dziobnął pędzlem w buteleczkę pełną tuszu, a ponieważ nie trafił, zerknął gniewnie spod okularów na swego bursza.<br>Ordynans stuknął leciutko obcasami i wyprostował zemdloną rękę z kałamarzem. Na twarzy jego równie posępnie nieruchomej, jak twarz pana udręczonego borykaniem się z zasadami perspektywy, pojawił się przepraszający uśmieszek.<br>Francuzi
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!