Typ tekstu: Książka
Autor: Kruczkowski Leon
Tytuł: Kordian i cham
Rok wydania: 1979
Rok powstania: 1932
jestem... Ale cóż robić z takim, sami powiedzcie?... A on znów swoje: - Nazywasz się Kordian!... - I tą ręką wysuniętą jakieś znaki robi w powietrzu... Rzucam ja się ku niemu... i w tym momencie budzę się, leżę na swoim łóżku spocony i z bolącą głową!
- Bodajże! Ładne sny miewasz, Feluś! - mruknął z cicha Groman. Mógłby to kto usłyszeć!...
Spoglądali po sobie poważni, zakłopotani nagle.
Feluś jednak roześmiał się swobodnie.
- Sen snem, wiadomo! - zawołał. - Ale niechbym ja takiego panicza z białą gębą na jawie spotkał... no już by on się nie oparł, jak na łonie Abrahama!
Peterek wziął się znowu do napełniania szklanek.
Gorący
jestem... Ale cóż robić z takim, sami powiedzcie?... A on znów swoje: - Nazywasz się &lt;hi rend="spaced"&gt;Kordian!&lt;/&gt;... - I tą ręką wysuniętą jakieś znaki robi w powietrzu... Rzucam ja się ku niemu... i w tym momencie budzę się, leżę na swoim łóżku spocony i z bolącą głową!<br>- Bodajże! Ładne sny miewasz, Feluś! - mruknął z cicha Groman. Mógłby to kto usłyszeć!...<br>Spoglądali po sobie poważni, zakłopotani nagle.<br>Feluś jednak roześmiał się swobodnie.<br>- Sen snem, wiadomo! - zawołał. - Ale niechbym ja takiego panicza z białą gębą na jawie spotkał... no już by on się nie oparł, jak na łonie Abrahama!<br>Peterek wziął się znowu do napełniania szklanek.<br>Gorący
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego