Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
warto i tak wybrać się na maleńką, urokliwą wysepkę Kośljun (jedyną zamieszkaną w archipelagu Krk) z klasztorem Ojców Franciszkanów i liczącą sto lat szkołą średnią.
O Krk niektórzy mówią, że jest złota, a inni, że zielona. Jedni i drudzy mają rację. Botanicy doliczyli się tutaj prawie 2 tysięcy gatunków roślin, z czego ponad 40 charakterystycznych jest tylko dla tej enklawy. Latem średnia temperatura wody Adriatyku przekracza 22 stopnie, a dno morskie można oglądać patrząc w przeszklony blat stolika na jednym ze stateczków wożących turystów.


Wino i dusza
Właśnie na wyspie Krk zbudowano prawdopodobnie pierwszą w świecie beczkę na wino. Jest co do
warto i tak wybrać się na maleńką, urokliwą wysepkę Kośljun (jedyną zamieszkaną w archipelagu Krk) z klasztorem Ojców Franciszkanów i liczącą sto lat szkołą średnią.<br>O Krk niektórzy mówią, że jest złota, a inni, że zielona. Jedni i drudzy mają rację. Botanicy doliczyli się tutaj prawie 2 tysięcy gatunków roślin, z czego ponad 40 charakterystycznych jest tylko dla tej enklawy. Latem średnia temperatura wody Adriatyku przekracza 22 stopnie, a dno morskie można oglądać patrząc w przeszklony blat stolika na jednym ze stateczków wożących turystów.<br><br><br>Wino i dusza<br>Właśnie na wyspie Krk zbudowano prawdopodobnie pierwszą w świecie beczkę na wino. Jest co do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego