Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
na "przebój przebojów". Poza tym na słuchaczy czeka wiele niespodzianek i konkursów.
(Metropol)Jowisz zadziwił naukowców

KOSMOS Nowe dane dostarczone do NASA przez statek kosmiczny Cassini dowodzą, że promieniowanie w pobliżu Jowisza jest znacznie silniejsze, niż uczeni poprzednio sądzili.
Narodowa Agencja Aeronautyki i Badań Kosmicznych oświadczyła w środę, że Cassini z pomocą dostarczonej przez Włochy specjalnej anteny mierzył naturalne promieniowanie z pasów radiacji Jowisza. Stwierdzono występowanie niższego poziomu elektronów o wysokiej energii.
Odkrycie to skłoniło uczonych do postawienia tezy, iż mamy tam do czynienia ze znacznie większą liczbą elektronów o nieco niższej energii.
(PAP)Rodzina Mitchell podejrzewa plagiat

LITERATURA Alice Randall, pisarka
na "przebój przebojów". Poza tym na słuchaczy czeka wiele niespodzianek i konkursów.<br>&lt;au&gt;(Metropol)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Jowisz zadziwił naukowców&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;KOSMOS&lt;/&gt; Nowe dane dostarczone do NASA przez statek kosmiczny Cassini dowodzą, że promieniowanie w pobliżu Jowisza jest znacznie silniejsze, niż uczeni poprzednio sądzili.<br>Narodowa Agencja Aeronautyki i Badań Kosmicznych oświadczyła w środę, że Cassini z pomocą dostarczonej przez Włochy specjalnej anteny mierzył naturalne promieniowanie z pasów radiacji Jowisza. Stwierdzono występowanie niższego poziomu elektronów o wysokiej energii.<br>Odkrycie to skłoniło uczonych do postawienia tezy, iż mamy tam do czynienia ze znacznie większą liczbą elektronów o nieco niższej energii.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Rodzina Mitchell podejrzewa plagiat&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;LITERATURA&lt;/&gt; Alice Randall, pisarka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego