Typ tekstu: Książka
Autor: Pastusiak Longin
Tytuł: Prezydenci Stanów Zjednoczonych Ameryki
Rok: 1999
cieszy się popularnością w Kongresie, nie może liczyć na skuteczność swego działania. Tak na przykład było z wojną wietnamską i wojną w Kambodży, kiedy poczynania administracji spotykały się z ostrą reakcją w Kongresie. Obie izby Kongresu mogą przyjąć określoną rezolucję, która wprawdzie nie jest obowiązująca dla prezydenta, ale byłoby nierozsądne, z punktu widzenia jego stosunków z Kongresem, całkowite i długotrwałe zignorowanie stanowiska Kongresu.
W 1788 r. Madison został wybrany do Izby Reprezentantów i pozostał tam przez cztery kadencje. W tym czasie zaczęły się formować partie polityczne. Hamilton zaczął organizować wokół siebie federalistów, a Madison - demokratycznych republikanów.
Jako kongresman, Madison wniósł znaczny wkład
cieszy się popularnością w Kongresie, nie może liczyć na skuteczność swego działania. Tak na przykład było z wojną wietnamską i wojną w Kambodży, kiedy poczynania administracji spotykały się z ostrą reakcją w Kongresie. Obie izby Kongresu mogą przyjąć określoną rezolucję, która wprawdzie nie jest obowiązująca dla prezydenta, ale byłoby nierozsądne, z punktu widzenia jego stosunków z Kongresem, całkowite i długotrwałe zignorowanie stanowiska Kongresu.<br>W 1788 r. Madison został wybrany do Izby Reprezentantów i pozostał tam przez cztery kadencje. W tym czasie zaczęły się formować partie polityczne. Hamilton zaczął organizować wokół siebie federalistów, a Madison - demokratycznych republikanów.<br>Jako kongresman, Madison wniósł znaczny wkład
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego