Typ tekstu: Książka
Autor: Joanna Kulmowa
Tytuł: Topografia myślenia
Rok: 2001
nie ma, nie będzie. Wszystko ciasne, pachnące biedą, inne - jak cudzy los, który już jest mi naprawdę nieobcy.
I jesień nie jest jesienią, skoro nie wolno mi chodzić do szkoły, aby
zgłębiać tajniki wiedzy, tysiące prawideł i prawd. Uczę się czegoś zupełnie innego. Uczę się kłamać aby nie istnieć, bo za chwilę nawet istnienie będzie mi odebrane.
Uczę się życia.
Uczę się nieżycia.
Skończyłam jedenaście lat, więc najwyższy czas, abym się czegoś
wreszcie nauczyła, dowiedziała się że wszystko jest prawdopodobne, nagłe, pozbawione korzeni, jak dom bez podmurowania, jak maki na lotnym piasku.
Czerwone plamy na piasku, sen zapowiadający dziwną jawę...
Może takie
nie ma, nie będzie. Wszystko ciasne, pachnące biedą, inne - jak cudzy los, który już jest mi naprawdę nieobcy.<br>I jesień nie jest jesienią, skoro nie wolno mi chodzić do szkoły, aby<br>zgłębiać tajniki wiedzy, tysiące prawideł i prawd. Uczę się czegoś zupełnie innego. Uczę się kłamać aby nie istnieć, bo za chwilę nawet istnienie będzie mi odebrane. <br>Uczę się życia.<br>Uczę się nieżycia. <br>Skończyłam jedenaście lat, więc najwyższy czas, abym się czegoś <br>wreszcie nauczyła, dowiedziała się że wszystko jest prawdopodobne, nagłe, pozbawione korzeni, jak dom bez podmurowania, jak maki na lotnym piasku.<br>Czerwone plamy na piasku, sen zapowiadający dziwną jawę...<br>Może takie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego