Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
W ostatnich dwóch latach w całym kraju diecezje wypłaciły około 900 mln dolarów odszkodowań, a skargom nie widać końca.

Zaczęło się od Bostonu

Ta reakcja łańcuchowa ma swój początek w Bostonie, gdzie w ciągu kilku miesięcy 2002 r. wybuchło kilka głośnych afer ujawniających liczne przypadki napastowania dzieci przez księży, często za wiedzą ich kościelnych przełożonych. Afery te pociągnęły za sobą wielomilionowe pozwy sądowe, najpierw w Bostonie, potem w kolejnych diecezjach w całym kraju. Niektóre sprawy dotyczyły sytuacji i zachowań, które miały miejsce wiele lat wcześniej, lecz były ukrywane przez ofiary lub tuszowane przez władze kościelne.
Raport sporządzony w tym roku na zlecenie
W ostatnich dwóch latach w całym kraju diecezje wypłaciły około 900 mln dolarów odszkodowań, a skargom nie widać końca.<br><br>&lt;tit&gt;Zaczęło się od &lt;name type="place"&gt;Bostonu&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>Ta reakcja łańcuchowa ma swój początek w &lt;name type="place"&gt;Bostonie&lt;/&gt;, gdzie w ciągu kilku miesięcy 2002 r. wybuchło kilka głośnych afer ujawniających liczne przypadki napastowania dzieci przez księży, często za wiedzą ich kościelnych przełożonych. Afery te pociągnęły za sobą wielomilionowe pozwy sądowe, najpierw w &lt;name type="place"&gt;Bostonie&lt;/&gt;, potem w kolejnych diecezjach w całym kraju. Niektóre sprawy dotyczyły sytuacji i zachowań, które miały miejsce wiele lat wcześniej, lecz były ukrywane przez ofiary lub tuszowane przez władze kościelne.<br>Raport sporządzony w tym roku na zlecenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!