Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Dziewczyna z Ipanemy
Rok: 2003
wydziałów KC do wszystkich szczebli władzy partyjnej. Michał spojrzał i odsunął od siebie.
- Nie mam okularów - wykręcił się - Jeśli to naprawdę ważne, to mi opowiedz.
- Szykuje się jakaś generalna rozpierducha. Podobno "Solidarność" szkoli gdzieś bojówki, które mają rozpieprzyć wszystkich partyjnych i przejąć władzę w kraju. Naturalnie, wszystko to dzieje się za wiedzą i zgodą CIA, no i niektórych czynników rządowych, zainteresowanych w utrzymaniu się przy żłobie. Zalecają nam całodobowe dyżury w komitetach i przygotowanie się do obrony, także z bronią.
- Czy oni tam są wszyscy nienormalni?
- No, mnie się też to wydaje przesadzone, ale popatrz sam co się dzieje. Miliony zakładów pracy
wydziałów KC do wszystkich szczebli władzy partyjnej. Michał spojrzał i odsunął od siebie.<br>- Nie mam okularów - wykręcił się - Jeśli to naprawdę ważne, to mi opowiedz.<br>- Szykuje się jakaś generalna rozpierducha. Podobno "Solidarność" szkoli gdzieś bojówki, które mają rozpieprzyć wszystkich partyjnych i przejąć władzę w kraju. Naturalnie, wszystko to dzieje się za wiedzą i zgodą CIA, no i niektórych czynników rządowych, zainteresowanych w utrzymaniu się przy żłobie. Zalecają nam całodobowe dyżury w komitetach i przygotowanie się do obrony, także z bronią.<br>- Czy oni tam są wszyscy nienormalni?<br>- No, mnie się też to wydaje przesadzone, ale popatrz sam co się dzieje. Miliony zakładów pracy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!