Typ tekstu: Książka
Autor: Szyszkowska Maria
Tytuł: W poszukiwaniu sensu życia
Rok: 1997
prawa" była często używana zamiennie z nazwą "filozofia prawa". Wykładano tę dziedzinę do 1939 roku na wydziałach prawa w uniwersytetach Wilna, Lwowa, Krakowa, Poznania, Lublina i Warszawy.
Jednoznaczne rozgraniczenie owych dziedzin oraz ścisłe powiązanie teorii prawa z teorią państwa nastąpiło po 1950 roku, a więc od momentu uznania filozofii prawa za "wiedzę burżuazyjną" i odmówienia jej naukowego charakteru. Stwierdzono również, że teoria państwa i prawa należy do prawoznawstwa, zaś filozofia prawa stanowi dziedzinę filozofii. Tak więc, zamienne używanie nazw: "filozofia prawa" i "teoria państwa i prawa" stało się niemożliwe.
Filozofia prawa powraca w Polsce do nauczania akademickiego począwszy od momentu, jakim był
prawa" była często używana zamiennie z nazwą "filozofia prawa". Wykładano tę dziedzinę do 1939 roku na wydziałach prawa w uniwersytetach Wilna, Lwowa, Krakowa, Poznania, Lublina i Warszawy.<br>Jednoznaczne rozgraniczenie owych dziedzin oraz ścisłe powiązanie teorii prawa z teorią państwa nastąpiło po 1950 roku, a więc od momentu uznania filozofii prawa za "wiedzę burżuazyjną" i odmówienia jej naukowego charakteru. Stwierdzono również, że teoria państwa i prawa należy do prawoznawstwa, zaś filozofia prawa stanowi dziedzinę filozofii. Tak więc, zamienne używanie nazw: "filozofia prawa" i "teoria państwa i prawa" stało się niemożliwe.<br>Filozofia prawa powraca w Polsce do nauczania akademickiego począwszy od momentu, jakim był
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!