Typ tekstu: Książka
Autor: Szyszkowska Maria
Tytuł: W poszukiwaniu sensu życia
Rok: 1997
prawa" była często używana zamiennie z nazwą "filozofia prawa". Wykładano tę dziedzinę do 1939 roku na wydziałach prawa w uniwersytetach Wilna, Lwowa, Krakowa, Poznania, Lublina i Warszawy.
Jednoznaczne rozgraniczenie owych dziedzin oraz ścisłe powiązanie teorii prawa z teorią państwa nastąpiło po 1950 roku, a więc od momentu uznania filozofii prawa za "wiedzę burżuazyjną" i odmówienia jej naukowego charakteru. Stwierdzono również, że teoria państwa i prawa należy do prawoznawstwa, zaś filozofia prawa stanowi dziedzinę filozofii. Tak więc, zamienne używanie nazw: "filozofia prawa" i "teoria państwa i prawa" stało się niemożliwe.
Filozofia prawa powraca w Polsce do nauczania akademickiego począwszy od momentu, jakim był
prawa" była często używana zamiennie z nazwą "filozofia prawa". Wykładano tę dziedzinę do 1939 roku na wydziałach prawa w uniwersytetach Wilna, Lwowa, Krakowa, Poznania, Lublina i Warszawy.<br>Jednoznaczne rozgraniczenie owych dziedzin oraz ścisłe powiązanie teorii prawa z teorią państwa nastąpiło po 1950 roku, a więc od momentu uznania filozofii prawa za "wiedzę burżuazyjną" i odmówienia jej naukowego charakteru. Stwierdzono również, że teoria państwa i prawa należy do prawoznawstwa, zaś filozofia prawa stanowi dziedzinę filozofii. Tak więc, zamienne używanie nazw: "filozofia prawa" i "teoria państwa i prawa" stało się niemożliwe.<br>Filozofia prawa powraca w Polsce do nauczania akademickiego począwszy od momentu, jakim był
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego