Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 37
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
wody do dziurawej beczki. Borys Jelcyn, który według powszechnej opinii problemami gospodarczymi sam się nie zajmuje, powiedział przy Billu Clintonie: Nie trzeba nam od Ameryki pieniędzy. Trzeba poparcia politycznego, żeby przyciągnąć inwestorów. Czyli nie pieniądze - wystarczy samo zaufanie. Ale zaufanie stało się towarem jeszcze bardziej deficytowym. Nie można go dostać za żadne pieniądze.

Podczas krótkiej wizyty prezydenta Billa Clintona w Moskwie Rosja nie miała premiera ani rządu, kurs rubla do dolara spadał dosłownie co godzinę, banki zawiesiły wypłaty wszystkich lokat, a w sklepach zaczął się panikarski wykup towarów (reportaż z Moskwy na s. 35).

Waszyngton wielokrotnie krytykowano, że prowadzi "politykę jednego człowieka": najpierw
wody do dziurawej beczki. Borys Jelcyn, który według powszechnej opinii problemami gospodarczymi sam się nie zajmuje, powiedział przy Billu Clintonie: Nie trzeba nam od Ameryki pieniędzy. Trzeba poparcia politycznego, żeby przyciągnąć inwestorów. Czyli nie pieniądze - wystarczy samo zaufanie. Ale zaufanie stało się towarem jeszcze bardziej deficytowym. Nie można go dostać za żadne pieniądze.<br><br> Podczas krótkiej wizyty prezydenta Billa Clintona w Moskwie Rosja nie miała premiera ani rządu, kurs rubla do dolara spadał dosłownie co godzinę, banki zawiesiły wypłaty wszystkich lokat, a w sklepach zaczął się panikarski wykup towarów (reportaż z Moskwy na s. 35).<br><br> Waszyngton wielokrotnie krytykowano, że prowadzi "politykę jednego człowieka": najpierw
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego