Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 12(32)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
Santorski & Co. Warszawa 1996). "Ale dotyczy to tych faz, które wiążą się z rozwiązywaniem problemu. Biada jednak temu, który zahipnotyzowany pozytywnym myśleniem nie rozpoznaje trafnie trudnej sytuacji" - przestrzega. Przytacza też słowa dr. Kabat-Zinna, psychologa i założyciela Kliniki Redukcji Stresu przy Centrum Medycznym Massachusetts: "Pozytywne myślenie może być ograniczające, nieodpowiednie, zaabsorbowane sobą i niewłaściwe".
- W codziennym życiu potrzebujemy czegoś więcej niż tylko uśmiechania się do własnego odbicia w lustrze. Oprócz beztroskiej wiary, że wszystko będzie dobrze, przyda się też nam czasem odrobina autorefleksji - mówi Marek Laube, psycholog z Polskiego Towarzystwa Higieny Psychicznej.

Oblicza lęku

Monika panicznie bała się wody, choć nigdy nie
Santorski &amp; Co. Warszawa 1996). "Ale dotyczy to tych faz, które wiążą się z rozwiązywaniem problemu. Biada jednak temu, który zahipnotyzowany pozytywnym myśleniem nie rozpoznaje trafnie trudnej sytuacji" - przestrzega. Przytacza też słowa &lt;orig&gt;dr.&lt;/&gt; Kabat-Zinna, psychologa i założyciela Kliniki Redukcji Stresu przy Centrum Medycznym Massachusetts: "Pozytywne myślenie może być ograniczające, nieodpowiednie, zaabsorbowane sobą i niewłaściwe".<br> - W codziennym życiu potrzebujemy czegoś więcej niż tylko uśmiechania się do własnego odbicia w lustrze. Oprócz beztroskiej wiary, że wszystko będzie dobrze, przyda się też nam czasem odrobina autorefleksji - mówi Marek Laube, psycholog z Polskiego Towarzystwa Higieny Psychicznej.<br><br>&lt;tit&gt;Oblicza lęku&lt;/&gt;<br><br>Monika panicznie bała się wody, choć nigdy nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego