Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
T. ze wsi Damlibogaz położonej w zachodniej Turcji miała dziesięć lat, gdy zaczął z nią sypiać dwudziestoletni przyjaciel rodziny. Gwałcił dziewczynkę także, gdy zaszła w ciążę i urodziła córkę.
Ferit Cicek został za to skazany na osiemnaście i pół roku więzienia. Jego rodzina obiecała krewnym dziewczynki równowartość 6700 dolarów za zaaranżowanie małżeństwa, które pozwoliłoby Feritowi wyjść na wolność.
Prawo tureckie przewiduje bowiem znaczne złagodzenie wyroku (łącznie z ułaskawieniem), jeśli gwałciciel poślubi swą ofiarę. Z tej furtki prawnej skorzystało w 2002 roku ponad pół tysiąca mężczyzn. Turecki parlament rozważa w związku z tym nowelizację tego nadużywanego prawa.
Ślub A.T. odbył się
T.&lt;/&gt; ze wsi &lt;name type="place"&gt;Damlibogaz&lt;/&gt; położonej w zachodniej &lt;name type="place"&gt;Turcji&lt;/&gt; miała dziesięć lat, gdy zaczął z nią sypiać dwudziestoletni przyjaciel rodziny. Gwałcił dziewczynkę także, gdy zaszła w ciążę i urodziła córkę.<br>&lt;name type="person"&gt;Ferit Cicek&lt;/&gt; został za to skazany na osiemnaście i pół roku więzienia. Jego rodzina obiecała krewnym dziewczynki równowartość 6700 dolarów za zaaranżowanie małżeństwa, które pozwoliłoby &lt;name type="person"&gt;Feritowi&lt;/&gt; wyjść na wolność.<br>Prawo tureckie przewiduje bowiem znaczne złagodzenie wyroku (łącznie z ułaskawieniem), jeśli gwałciciel poślubi swą ofiarę. Z tej furtki prawnej skorzystało w 2002 roku ponad pół tysiąca mężczyzn. Turecki parlament rozważa w związku z tym nowelizację tego nadużywanego prawa.<br>Ślub &lt;name type="person"&gt;A.T.&lt;/&gt; odbył się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego