Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 11
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1987
rządów w 1939 r. - bał się jednak opinii publicznej. Tak samo Sikorski. Wielkość Piłsudskiego polegała m.in. na tym, że nie ulegał naciskom opinii.
Garliński: Mam już końcowe; bardzo ważne pytanie. Jak Pan widzi przyszłość Kultury i Instytutu Literackiego?
Gierdroyć: Jest to problem trudny, tym bardziej, gdy się jest w zaawansowanym wieku. Instytut Literacki na pewno zostanie, ale po moim odejściu zakończy się życie Kultury .
Garliński: Czy tak musi być?
Giedroyć: Tak. Pismo jest zawsze związane z redaktorem, który je stworzył i kształtuje.
Garliński: Jest to Pana ostateczna decyzja?

Giedroyć: Tak.
Garliński: A kto będzie prowadzić Instytut?
Giedroyć: Zofia Hertz, Herling-Grudziński
rządów w 1939 r. - bał się jednak opinii publicznej. Tak samo Sikorski. Wielkość Piłsudskiego polegała m.in. na tym, że nie ulegał naciskom opinii.<br> Garliński: Mam już końcowe; bardzo ważne pytanie. Jak Pan widzi przyszłość Kultury i Instytutu Literackiego?<br> Gierdroyć: Jest to problem trudny, tym bardziej, gdy się jest w zaawansowanym wieku. Instytut Literacki na pewno zostanie, ale po moim odejściu zakończy się życie Kultury .<br> Garliński: Czy tak musi być?<br> Giedroyć: Tak. Pismo jest zawsze związane z redaktorem, który je stworzył i kształtuje.<br> Garliński: Jest to Pana ostateczna decyzja? <br><br> Giedroyć: Tak.<br> Garliński: A kto będzie prowadzić Instytut?<br> Giedroyć: Zofia Hertz, Herling-Grudziński
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego