Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy kulinarne
Rok: 2002
Cukinię osączyć. Razem z marchewką pokroić w paseczki. Koper umyć, gałązkę razem z zieloną częścią fenkuła drobno posiekać. Wszystkie warzyw podsmażyć. Przełożyć do żaroodpornego naczynia.
Karpia sprawić. Posolić od środka i na zewnątrz. Do środka ryby włożyć drugą gałązkę kopru. Polać octem zagotowanym z 1/4 l wody (ryba powinna zabarwić się na niebiesko). Ułożyć na warzywach. Zalać winem i śmietaną. Piec 45 minut w rozgrzanym do 180oC piekarniku.
Rybę podawać razem z warzywami i utworzonym sosem.
Szaszłyk ze śledzi

4 filety z matjesów, 4 marynowane pieczarki, 8 marynowanych szalotek, strąk czerwonej papryki, 4 zielone oliwki, 8 winogron, 2 łyżki oleju
Cukinię osączyć. Razem z marchewką pokroić w paseczki. Koper umyć, gałązkę razem z zieloną częścią fenkuła drobno posiekać. Wszystkie warzyw podsmażyć. Przełożyć do żaroodpornego naczynia.<br>Karpia sprawić. Posolić od środka i na zewnątrz. Do środka ryby włożyć drugą gałązkę kopru. Polać octem zagotowanym z 1/4 l wody (ryba powinna zabarwić się na niebiesko). Ułożyć na warzywach. Zalać winem i śmietaną. Piec 45 minut w rozgrzanym do 180oC piekarniku.<br>Rybę podawać razem z warzywami i utworzonym sosem.<br>Szaszłyk ze śledzi<br>&lt;gap&gt;<br>4 filety z matjesów, 4 marynowane pieczarki, 8 marynowanych szalotek, strąk czerwonej papryki, 4 zielone oliwki, 8 winogron, 2 łyżki oleju
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!