Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy kulinarne
Rok: 2002
Cukinię osączyć. Razem z marchewką pokroić w paseczki. Koper umyć, gałązkę razem z zieloną częścią fenkuła drobno posiekać. Wszystkie warzyw podsmażyć. Przełożyć do żaroodpornego naczynia.
Karpia sprawić. Posolić od środka i na zewnątrz. Do środka ryby włożyć drugą gałązkę kopru. Polać octem zagotowanym z 1/4 l wody (ryba powinna zabarwić się na niebiesko). Ułożyć na warzywach. Zalać winem i śmietaną. Piec 45 minut w rozgrzanym do 180oC piekarniku.
Rybę podawać razem z warzywami i utworzonym sosem.
Szaszłyk ze śledzi

4 filety z matjesów, 4 marynowane pieczarki, 8 marynowanych szalotek, strąk czerwonej papryki, 4 zielone oliwki, 8 winogron, 2 łyżki oleju
Cukinię osączyć. Razem z marchewką pokroić w paseczki. Koper umyć, gałązkę razem z zieloną częścią fenkuła drobno posiekać. Wszystkie warzyw podsmażyć. Przełożyć do żaroodpornego naczynia.<br>Karpia sprawić. Posolić od środka i na zewnątrz. Do środka ryby włożyć drugą gałązkę kopru. Polać octem zagotowanym z 1/4 l wody (ryba powinna zabarwić się na niebiesko). Ułożyć na warzywach. Zalać winem i śmietaną. Piec 45 minut w rozgrzanym do 180oC piekarniku.<br>Rybę podawać razem z warzywami i utworzonym sosem.<br>Szaszłyk ze śledzi<br>&lt;gap&gt;<br>4 filety z matjesów, 4 marynowane pieczarki, 8 marynowanych szalotek, strąk czerwonej papryki, 4 zielone oliwki, 8 winogron, 2 łyżki oleju
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!