Typ tekstu: Książka
Autor: Zarzycki Jan
Kuryszko Jan
Tytuł: Anatomia mikroskopowa zwierząt i człowieka
Rok: 1995
miejscu tym odbywa się również unieszkodliwianie produktów przemiany materii. Dlatego też grudki chłonne z ośrodkami odczynowymi mogą występować także w warunkach fizjologicznych.
W części obwodowej grudki chłonnej znajdują się zupełnie dojrzałe limfocyty, o dużym jądrze ze zbitą chromatyną, układające się gęsto obok siebie. Dlatego też ta część grudki chłonnej wykazuje zabarwienie ciemniejsze. Limfocyty są spychane coraz bardziej na obwód grudki przez powstające nowe limfocyty w ośrodku rozmnażania, a następnie dostają się do naczyń chłonnych otaczających grudkę chłonną. Zarówno w grudkach chłonnych pierwotnych, jak też wtórnych w oczkach tkanki siateczkowej znajdują się limfocyty B.
Grudki chłonne występują w różnych miejscach organizmu w
miejscu tym odbywa się również unieszkodliwianie produktów przemiany materii. Dlatego też grudki chłonne z ośrodkami odczynowymi mogą występować także w warunkach fizjologicznych.<br>W części obwodowej grudki chłonnej znajdują się zupełnie dojrzałe limfocyty, o dużym jądrze ze zbitą chromatyną, układające się gęsto obok siebie. Dlatego też ta część grudki chłonnej wykazuje zabarwienie ciemniejsze. Limfocyty są spychane coraz bardziej na obwód grudki przez powstające nowe limfocyty w ośrodku rozmnażania, a następnie dostają się do naczyń chłonnych otaczających grudkę chłonną. Zarówno w grudkach chłonnych pierwotnych, jak też wtórnych w oczkach tkanki siateczkowej znajdują się limfocyty B.<br>Grudki chłonne występują w różnych miejscach organizmu w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego