Typ tekstu: Książka
Autor: Zaniewski Andrzej
Tytuł: Król Tanga
Rok: 1997
to bardziej do lustra niż do Iw, która z jej słów rozumiała coraz więcej.
Czy można mieć czyste sumienie, codziennie jedząc mięso?
Przecież lubisz cielęcy móżdżek, wprost zajadasz się miękką, delikatną masą, pachnącą czosnkiem, masłem, cząbrem, majerankiem. Teraz już wiesz, jak wydobywa się ten móżdżek z głów zwierząt, jak się zabija i gdzie się zabija. Przez chwilę nawet bałaś się, że ciebie też zaszlachtują. Dreszcze cię przenikają. Gdybyś nie skręciła wtedy w boczną drogę i nie przeszła kilkudziesięciu metrów, nie poznałabyś nigdy prawdy o człowieku, który wciąż zabija, zabija, zabija... Zaciskała pięści i zęby z rozpaczy, z nienawiści, z rozgoryczenia.
Jestem
to bardziej do lustra niż do Iw, która z jej słów rozumiała coraz więcej.<br>Czy można mieć czyste sumienie, codziennie jedząc mięso?<br>Przecież lubisz cielęcy móżdżek, wprost zajadasz się miękką, delikatną masą, pachnącą czosnkiem, masłem, cząbrem, majerankiem. Teraz już wiesz, jak wydobywa się ten móżdżek z głów zwierząt, jak się zabija i gdzie się zabija. Przez chwilę nawet bałaś się, że ciebie też zaszlachtują. Dreszcze cię przenikają. Gdybyś nie skręciła wtedy w boczną drogę i nie przeszła kilkudziesięciu metrów, nie poznałabyś nigdy prawdy o człowieku, który wciąż zabija, zabija, zabija... Zaciskała pięści i zęby z rozpaczy, z nienawiści, z rozgoryczenia. <br>Jestem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!