Typ tekstu: Książka
Autor: Zaniewski Andrzej
Tytuł: Król Tanga
Rok: 1997
tylko to jest w twoim życiu naprawdę ważne.
Jeżeli stworzyłeś człowieka na swe podobieństwo, Boże, to niekiedy musisz być również żołnierzem... A może jesteś weteranem wielu wojen? Czy bywasz również dezerterem? Maruderem? I komu sprzyjasz bardziej - bohaterom czy tchórzom? Jak Ty, Panie, rozliczysz żołnierzy i oficerów, którzy zabijają i rozkazują zabijać, jeżeli wyryłeś w Dekalogu: "Nie zabijaj"...?
Tylko że przez to przykazanie nic się właściwie nie zmieniło...
Mojżesz zszedł z góry Synaj z Dekalogiem w dłoniach, zobaczył swój lud na kolanach przed złotym cielcem i rozkazał zabijać, jak poprzednio tych, którzy oddawali cześć bożkowi.
Zabijanie trwa. I będzie trwało w przyszłości
tylko to jest w twoim życiu naprawdę ważne.<br> Jeżeli stworzyłeś człowieka na swe podobieństwo, Boże, to niekiedy musisz być również żołnierzem... A może jesteś weteranem wielu wojen? Czy bywasz również dezerterem? Maruderem? I komu sprzyjasz bardziej - bohaterom czy tchórzom? Jak Ty, Panie, rozliczysz żołnierzy i oficerów, którzy zabijają i rozkazują zabijać, jeżeli wyryłeś w Dekalogu: "Nie zabijaj"...?<br> Tylko że przez to przykazanie nic się właściwie nie zmieniło...<br> Mojżesz zszedł z góry Synaj z Dekalogiem w dłoniach, zobaczył swój lud na kolanach przed złotym cielcem i rozkazał zabijać, jak poprzednio tych, którzy oddawali cześć bożkowi.<br> Zabijanie trwa. I będzie trwało w przyszłości
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego