Typ tekstu: Książka
Autor: Kołodziejczak Tomasz
Tytuł: Krew i kamień
Rok: 2003
potem już nikt nie potrafi tego zatrzymać; kto tylko może, bierze nogi za pas. Nic łatwiejszego, jak wsiąść uciekinierom na karki i ciąć ich bezlitośnie. Ucieczka z pola bitwy przydarzyć się może każdemu - najemnikom i szlachetnie urodzonym, drużynnikom i powstańcom. Ale nie sjeni. Ci stawią opór do końca, w milczeniu zabijając i ginąc.
Tak, jak zwycięska Gwardia.
O ile bowiem na skrzydłach toczył się bój wyrównany, to w środku pola walki zwyciężali wojownicy Gniazda. Zrazu trudno to było dostrzec. Niewielki oddział Gwardii trwał niewzruszony niczym skała, lśniąc błyskiem odbitym od setek krzemiennych ostrzy. Naprzeciw kłębiły się wielekroć liczniejsze oddziały powstańców.
Tyle
potem już nikt nie potrafi tego zatrzymać; kto tylko może, bierze nogi za pas. Nic łatwiejszego, jak wsiąść uciekinierom na karki i ciąć ich bezlitośnie. Ucieczka z pola bitwy przydarzyć się może każdemu - najemnikom i szlachetnie urodzonym, drużynnikom i powstańcom. Ale nie &lt;orig&gt;sjeni&lt;/&gt;. Ci stawią opór do końca, w milczeniu zabijając i ginąc.<br>Tak, jak zwycięska Gwardia.<br>O ile bowiem na skrzydłach toczył się bój wyrównany, to w środku pola walki zwyciężali wojownicy Gniazda. Zrazu trudno to było dostrzec. Niewielki oddział Gwardii trwał niewzruszony niczym skała, lśniąc błyskiem odbitym od setek krzemiennych ostrzy. Naprzeciw kłębiły się wielekroć liczniejsze oddziały powstańców.<br>Tyle
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!