Typ tekstu: Książka
Autor: Piątkowska Monika, Talko Leszek
Tytuł: Talki w wielkim mieście
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 2001
Kazika szepnęła, że jest tu ktoś, kto mnie zna. Stanął przede mną łysiejący grubasek, którego twarz z niczym mi się nie kojarzyła.
- Maniek jestem - powiedział radośnie i trochę piskliwie. - Pamiętasz mnie? Kiedyś w szkole podstawiłem ci nogę i zabrałem z tornistra kanapkę.
Z dalekiej niepamięci wynurzyła się pryszczata twarz szkolnego zabijaki. Nigdy nie zamieniłem z nim ani słowa i do tego dnia w ogóle nie pamiętałem, czy żyje.
- Byłeś chyba dwie klasy wyżej - przypomniałem sobie uprzejmie.
- Nazywaliśmy cię gruba dynia - powiedział trochę za głośno.
No cóż, prawdę mówiąc, nie lubię wracać do tamtych wspomnień. Zwłaszcza teraz, gdy udało mi się zdobyć
Kazika szepnęła, że jest tu ktoś, kto mnie zna. Stanął przede mną łysiejący grubasek, którego twarz z niczym mi się nie kojarzyła.<br>- Maniek jestem - powiedział radośnie i trochę piskliwie. - Pamiętasz mnie? Kiedyś w szkole podstawiłem ci nogę i zabrałem z tornistra kanapkę.<br>Z dalekiej niepamięci wynurzyła się pryszczata twarz szkolnego zabijaki. Nigdy nie zamieniłem z nim ani słowa i do tego dnia w ogóle nie pamiętałem, czy żyje.<br>- Byłeś chyba dwie klasy wyżej - przypomniałem sobie uprzejmie.<br>- Nazywaliśmy cię gruba dynia - powiedział trochę za głośno.<br>No cóż, prawdę mówiąc, nie lubię wracać do tamtych wspomnień. Zwłaszcza teraz, gdy udało mi się zdobyć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego