Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
kary.
W głośnym przemówieniu sejmowym w listopadzie 2001 r. Lepper sugerował, że szef MON Jerzy Szmajdziński i szef MSZ Włodzimierz Cimoszewicz oraz Donald Tusk, Paweł Piskorski i Andrzelechowski otrzymywali pieniądze od biznesmenów i gangsterów. Nieco wcześniej w wypowiedzi dla olsztyńskiego radia Lepper nazwał Cimoszewicza "kanalią", a jego ojca "zbrodniarzem, który zabijał Polaków". Po tym wystąpieniu Lepper został odwołany z funkcji wicemarszałka Sejmu.
Jako źródło swoich informacji Lepper podawał Bogdana Gasińskiego z Klewek, który zasłynął wcześniej twierdzeniami, że do tej miejscowości przylecieli śmigłowcami talibowie razem ze swoim przywódcą mułłą Omarem.
W środę salę rozpraw Lepper opuścił właśnie podczas przesłuchania doprowadzonego z więzienia
kary.<br>W głośnym przemówieniu sejmowym w listopadzie 2001 r. &lt;name type="person"&gt;Lepper&lt;/&gt; sugerował, że szef &lt;name type="org"&gt;MON&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Jerzy Szmajdziński&lt;/&gt; i szef &lt;name type="org"&gt;MSZ&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Włodzimierz Cimoszewicz&lt;/&gt; oraz &lt;name type="person"&gt;Donald Tusk&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Paweł Piskorski&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Andrzelechowski&lt;/&gt; otrzymywali pieniądze od biznesmenów i gangsterów. Nieco wcześniej w wypowiedzi dla olsztyńskiego radia &lt;name type="person"&gt;Lepper&lt;/&gt; nazwał &lt;name type="person"&gt;Cimoszewicza&lt;/&gt; "kanalią", a jego ojca "zbrodniarzem, który zabijał Polaków". Po tym &lt;gap&gt; wystąpieniu &lt;name type="person"&gt;Lepper&lt;/&gt; został odwołany z funkcji wicemarszałka Sejmu.<br>Jako źródło swoich informacji &lt;name type="person"&gt;Lepper&lt;/&gt; podawał &lt;name type="person"&gt;Bogdana Gasińskiego&lt;/&gt; z &lt;name type="place"&gt;Klewek&lt;/&gt;, który zasłynął wcześniej twierdzeniami, że do tej miejscowości przylecieli śmigłowcami talibowie razem ze swoim przywódcą mułłą &lt;name type="person"&gt;Omarem&lt;/&gt;.<br>W środę salę rozpraw &lt;name type="person"&gt;Lepper&lt;/&gt; opuścił właśnie podczas przesłuchania doprowadzonego z więzienia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego