Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
25 lat. Na pytanie, jak to było możliwe, do dziś nie znaleziono odpowiedzi. Dopiero w 1998 roku przypadkiem zwrócono uwagę na wyjątkowo wysoką liczbę zgonów wśród pacjentów Shipmana.
Proces, który odbył się dwa lata później, wielu spraw nie wyświetlił. Nie ustalono dokładnej liczby ofiar Shipmana ani nie dowiedziano się, dlaczego zabijał. Wykluczono zarówno działanie z chęci zysku (tylko jedna z ofiar zapisała mu swój majątek), jak i podtekst seksualny.
Służba więzienna nie ma wątpliwości, że "Doktor Śmierć" popełnił samobójstwo. Powiesił się na prześcieradle zaczepionym o kraty okienne w przeddzień swych 58. urodzin.
reuters, ap


DZIEŃ NA ŚWIECIE


Litwa: Paksas na cenzurowanym
25 lat. Na pytanie, jak to było możliwe, do dziś nie znaleziono odpowiedzi. Dopiero w 1998 roku przypadkiem zwrócono uwagę na wyjątkowo wysoką liczbę zgonów wśród pacjentów &lt;name type="place"&gt;Shipmana&lt;/&gt;.<br>Proces, który odbył się dwa lata później, wielu spraw nie wyświetlił. Nie ustalono dokładnej liczby ofiar &lt;name type="person"&gt;Shipmana&lt;/&gt; ani nie dowiedziano się, dlaczego zabijał. Wykluczono zarówno działanie z chęci zysku (tylko jedna z ofiar zapisała mu swój majątek), jak i podtekst seksualny.<br>Służba więzienna nie ma wątpliwości, że &lt;name type="person"&gt;"Doktor Śmierć"&lt;/&gt; popełnił samobójstwo. Powiesił się na prześcieradle zaczepionym o kraty okienne w przeddzień swych 58. urodzin.<br>&lt;au&gt;reuters, ap&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;DZIEŃ NA ŚWIECIE&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Litwa&lt;/&gt;: &lt;name type="person"&gt;Paksas&lt;/&gt; na cenzurowanym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego