Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
współpracowników Zarkawiego. Możliwe jest jednak także inne wytłumaczenie. Być może wobec politycznych sukcesów koalicji rebelianci stają się coraz bardziej zdesperowani. Boją się, że demokracja okrzepnie i poparcie dla rebelii zacznie spadać.

To by chyba tłumaczyło, dlaczego ten ruch jest tak brutalny. Ostatnie tygodnie przyniosły śmierć tysiąca osób.

- Ten nacisk na zabijanie ma związek z obecnością w Iraku islamistów, którzy czują się częścią świętej wojny przeciwko Zachodowi. Im zależy na zaszokowaniu świata. A jeśli przyjmiemy ten punkt widzenia, wszystko, co się dzieje w Iraku, przestaje być tylko próbą uzyskania kontroli nad narodem. Staje się częścią gry wykraczającej daleko poza ten kraj.

Czy
współpracowników Zarkawiego. Możliwe jest jednak także inne wytłumaczenie. Być może wobec politycznych sukcesów koalicji rebelianci stają się coraz bardziej zdesperowani. Boją się, że demokracja okrzepnie i poparcie dla rebelii zacznie spadać.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;To by chyba tłumaczyło, dlaczego ten ruch jest tak brutalny. Ostatnie tygodnie przyniosły śmierć tysiąca osób. &lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt;- Ten nacisk na zabijanie ma związek z obecnością w Iraku islamistów, którzy czują się częścią świętej wojny przeciwko Zachodowi. Im zależy na zaszokowaniu świata. A jeśli przyjmiemy ten punkt widzenia, wszystko, co się dzieje w Iraku, przestaje być tylko próbą uzyskania kontroli nad narodem. Staje się częścią gry wykraczającej daleko poza ten kraj. &lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;Czy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego