Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
płaci za krzywdy wyrządzone swoim ofiarom.


KRWAWA TERAPIA
CKM: Czy to prawda, że seryjni mordercy są wybitnie inteligentni?
Maria Grabowska-Pankiewicz: Niewątpliwie trzeba być inteligentnym, aby zostać seryjnym mordercą. Bez tego nie da się precyzyjnie zaplanować i zrealizować zabójstwa, a potem zatrzeć śladów.
- Czym jeszcze charakteryzuje się człowiek chory na zabijanie?
- Ma poważnie zaburzoną uczuciowość wyższą, czyli - używając nomenklatury Freudowskiej - superego. Ta struktura kształtuje się w dzieciństwie, kiedy uczymy się odróżniać dobro od zła i przyswajamy sobie normy współżycia społecznego. I jeżeli ktoś wychowuje się w rodzinie patologicznej, ma mniejszą możliwość prawidłowego rozwoju superego.
- Dlaczego tak często morderstwa popełniane przez seryjnych
płaci za krzywdy wyrządzone swoim ofiarom.&lt;/div&gt;<br><br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;KRWAWA TERAPIA&lt;/tit&gt;<br>CKM: Czy to prawda, że seryjni mordercy są wybitnie inteligentni?<br>Maria Grabowska-Pankiewicz: Niewątpliwie trzeba być inteligentnym, aby zostać seryjnym mordercą. Bez tego nie da się precyzyjnie zaplanować i zrealizować zabójstwa, a potem zatrzeć śladów. <br>- Czym jeszcze charakteryzuje się człowiek chory na zabijanie?<br>- Ma poważnie zaburzoną uczuciowość wyższą, czyli - używając nomenklatury Freudowskiej - superego. Ta struktura kształtuje się w dzieciństwie, kiedy uczymy się odróżniać dobro od zła i przyswajamy sobie normy współżycia społecznego. I jeżeli ktoś wychowuje się w rodzinie patologicznej, ma mniejszą możliwość prawidłowego rozwoju superego.<br>- Dlaczego tak często morderstwa popełniane przez seryjnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego