Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Wyborcza
Nr: 6.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
postanowiła zwolnić dyscyplinarnie z pracy z zakazem powrotu do zawodu nauczyciela przez trzy lata dr. Dariusza RatajczakaPracownik naukowy uniwersytetu dr Ratajczak został uznany za winnego "uchybienia godności nauczyciela akademickiego i dobremu imieniu uczelni oraz środowiska akademickiego". Zrobił to, publikując i rozpowszechniając książkę "Tematy niebezpieczne", w której podawał w wątpliwość zabijanie ludzi w komorach gazowych w Oświęcimiu. Pisał m.in., że cyklonu B używano do dezynfekcji, a nie do zabijania ludzi. Przewodniczący komisji prof. Stefan Grochalski zwrócił także uwagę na cyniczny stosunek Ratajczaka do ofiar Holocaustu.

Jak się dowiedzieliśmy, jeden z członków komisji prof. Maciej Dymkowski złożył votum separatum, gdyż jego
postanowiła zwolnić dyscyplinarnie z pracy z zakazem powrotu do zawodu nauczyciela przez trzy lata dr. &lt;name type="person"&gt;Dariusza Ratajczaka&lt;/name&gt; <br><br><br><br>Pracownik naukowy uniwersytetu dr &lt;name type="person"&gt;Ratajczak&lt;/name&gt; został uznany za winnego "uchybienia godności nauczyciela akademickiego i dobremu imieniu uczelni oraz środowiska akademickiego". Zrobił to, publikując i rozpowszechniając książkę &lt;name type="work"&gt;"Tematy niebezpieczne"&lt;/name&gt;, w której podawał w wątpliwość zabijanie ludzi w komorach gazowych w Oświęcimiu. Pisał m.in., że cyklonu B używano do dezynfekcji, a nie do zabijania ludzi. Przewodniczący komisji prof. &lt;name type="person"&gt;Stefan Grochalski&lt;/name&gt; zwrócił także uwagę na cyniczny stosunek &lt;name type="person"&gt;Ratajczaka&lt;/name&gt; do ofiar Holocaustu. <br><br>Jak się dowiedzieliśmy, jeden z członków komisji prof. &lt;name type="person"&gt;Maciej Dymkowski&lt;/name&gt; złożył votum separatum, gdyż jego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!