Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
z XVIIIw., barokowa ambona. Na cmentarzu grób Stefana Bobrowskiego, naczelnika Warszawy w 1863 i członka Rządu Narodowego.
Zginął w pojedynku w lesie łaszczyńskim k. Żylic w 1863. Na miejscu pojedynku głaz pamiątkowy. Park krajobrazowy (3,6ha) z XVIII-XIXw. z bogatym drzewostanem. Dwór z poł. XVIIIw., rozbudowany w 1920. Stare zabudowania gospodarcze.

113km

RAWICZ

Miasto (21500 mieszk.) 95m n.p.m., węzeł drogowy i kolej. Ośrodek przemysłu i usługowo-handlowy z placówkami przemysłów: metalowego, drzewnego, papierniczego, odzieżowego, budowlanego.

Miasto założone na surowym korzeniu w 1638 z przywileju Władysława IV na rzecz Adama Olbrachta Przyjmę-Przyjemskiego, oboźnego koronnego, kasztelana gnieźnieńskiego i kaliskiego
z XVIIIw., barokowa ambona. Na cmentarzu grób Stefana Bobrowskiego, naczelnika Warszawy w 1863 i członka Rządu Narodowego.<br>Zginął w pojedynku w lesie łaszczyńskim k. Żylic w 1863. Na miejscu pojedynku głaz pamiątkowy. Park krajobrazowy (3,6ha) z XVIII-XIXw. z bogatym drzewostanem. Dwór z poł. XVIIIw., rozbudowany w 1920. Stare zabudowania gospodarcze.<br><br>113km<br><br>&lt;tit&gt;RAWICZ&lt;/&gt;<br><br>Miasto (21500 mieszk.) 95m n.p.m., węzeł drogowy i kolej. Ośrodek przemysłu i usługowo-handlowy z placówkami przemysłów: metalowego, drzewnego, papierniczego, odzieżowego, budowlanego.<br><br>Miasto założone na surowym korzeniu w 1638 z przywileju Władysława IV na rzecz Adama Olbrachta Przyjmę-Przyjemskiego, oboźnego koronnego, kasztelana gnieźnieńskiego i kaliskiego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!