Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 08.17
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
studiów. By móc przystąpić do egzaminu w styczniu 2006 r., trzeba było zdeklarować się do połowy lipca. Jeśli ktoś nie zdążył, może złożyć podanie w macierzystej szkole, wtedy poprawkę napisze w maju. Egzaminy będą odbywały się w większych miastach, ale nie we wszystkich szkołach. To zależy od tego, ile osób zachce poprawiać dany przedmiot w jednej szkole.
- Maturę można poprawiać 10 razy, bo w ciągu roku organizowane są dwie sesje, a przepisy mówią, że przystępować do egzaminu można przez pięć lat - podkreśla Z. Hryhorowicz.
A jeśli ktoś na poprawce zdobędzie niższy wynik na maturze?
- Pod uwagę zawsze brany jest lepszy wynik
studiów. By móc przystąpić do egzaminu w styczniu 2006 r., trzeba było zdeklarować się do połowy lipca. Jeśli ktoś nie zdążył, może złożyć podanie w macierzystej szkole, wtedy poprawkę napisze w maju. Egzaminy będą odbywały się w większych miastach, ale nie we wszystkich szkołach. To zależy od tego, ile osób zachce poprawiać dany przedmiot w jednej szkole. <br>- Maturę można poprawiać 10 razy, bo w ciągu roku organizowane są dwie sesje, a przepisy mówią, że przystępować do egzaminu można przez pięć lat - podkreśla Z. Hryhorowicz. <br>A jeśli ktoś na poprawce zdobędzie niższy wynik na maturze? <br>- Pod uwagę zawsze brany jest lepszy wynik
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego