Typ tekstu: Książka
Autor: Artur Baniewicz
Tytuł: Drzymalski przeciw Rzeczpospolitej
Rok: 2004
też fałszywe. Myślisz, baranie, że kto to był? Zazdrosny mąż? - Andrzej miał dość rozsądku, by nie odpowiadać. - Przejedź takiego, to jego kumple dorobią ci betonowe skarpety i wrzucą w gnojówkę. Albo po prostu prokurator pośle cię na parę lat do pudła. A wiesz za co? - Wzruszenie ramion. - Za to, że zachciało ci się pomścić jednego złodzieja, którego kropnął inny złodziej.
- Skąd pan wie, co to byli za...?
- Myślisz, że w tym kraju uczciwi ludzie rozbijają się nowymi mercedesami? Tak myślisz? - Andrzej nie odpowiedział. - To naprawdę durny jesteś.
- Niektórzy legalnie zarobili - wymruczał chłopak, raczej z młodzieńczej przekory niż przekonania.
- Ja nie o
też fałszywe. Myślisz, baranie, że kto to był? Zazdrosny mąż? - Andrzej miał dość rozsądku, by nie odpowiadać. - Przejedź takiego, to jego kumple dorobią ci betonowe skarpety i wrzucą w gnojówkę. Albo po prostu prokurator pośle cię na parę lat do pudła. A wiesz za co? - Wzruszenie ramion. - Za to, że zachciało ci się pomścić jednego złodzieja, którego kropnął inny złodziej.<br>- Skąd pan wie, co to byli za...?<br>- Myślisz, że w tym kraju uczciwi ludzie rozbijają się nowymi mercedesami? Tak myślisz? - Andrzej nie odpowiedział. - To naprawdę durny jesteś.<br>- Niektórzy legalnie zarobili - wymruczał chłopak, raczej z młodzieńczej przekory niż przekonania.<br>- Ja nie o
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!