Typ tekstu: Książka
Autor: Miłosz Czesław
Tytuł: Abecadło Miłosza
Rok: 1997
wiedziałem, aleby się zgadzało. "Akademia" (odbywały się tam jakieś w odpowiednim duchu wykłady) przetrwała, jak się zdaje, wojnę, pewnie zresztą Duncan, zasiedziały we Francji, miał obywatelstwo francuskie.
O kalifornijskiej manii powrotu do czasów przedindustrialnych mogłem się przekonać, kiedy w 1948 roku przyjechałem z Wandą Telakowską do San Francisco i milionerki zachwycały się jej opowieściami o wzornictwie przemysłowym, mającym czerpać wzory z polskich samodziałowych tkanin. Biedna Wanda chciała wierzyć, że to się jej w komunistycznej Polsce uda - ale przecie biurokraci, dla których celem była industrializacja, nic z tego nie rozumieli.
Jeszcze raz "Akademia" odsłoniła mi swoje rysy awangardowe w 1961 bodaj roku
wiedziałem, aleby się zgadzało. "Akademia" (odbywały się tam jakieś w odpowiednim duchu wykłady) przetrwała, jak się zdaje, wojnę, pewnie zresztą Duncan, zasiedziały we Francji, miał obywatelstwo francuskie.<br> O kalifornijskiej manii powrotu do czasów przedindustrialnych mogłem się przekonać, kiedy w 1948 roku przyjechałem z Wandą Telakowską do San Francisco i milionerki zachwycały się jej opowieściami o wzornictwie przemysłowym, mającym czerpać wzory z polskich samodziałowych tkanin. Biedna Wanda chciała wierzyć, że to się jej w komunistycznej Polsce uda - ale przecie biurokraci, dla których celem była industrializacja, nic z tego nie rozumieli.<br> Jeszcze raz "Akademia" odsłoniła mi swoje rysy awangardowe w 1961 bodaj roku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego