Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 42
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Po obiedzie w karczmie "Bacówka", poruszony stopniem ludzkiej ignorancji, zacznę chyba pisać złote myśli. Na miejscu jest tu scena z filmu "Miś", w której prześmiewca Tym klaruje frajerom znaczenie słowa "tradycja". Nie wiem czy dysponenci nowego, regionalnego przybytku widzieli ten obraz.
Niestety, trzeba pożegnać się ze śp. zakopiańską restauracją "Empire", zacną i chętnie odwiedzaną dla dobrych śledzi i czegoś jeszcze pod rybkę. W każdym razie, zdawałoby się wieczny "Empir" (proszę się nie śmiać - tak się wymawiało) przy Krupówkach ustąpił miejsca karczmie "Bacówka" i według nowych włodarzy lokalu jest to zmiana na lepsze. A według mnie lepsze jest wrogiem dobrego.
Gdy usiadłem
Po obiedzie w karczmie "Bacówka", poruszony stopniem ludzkiej ignorancji, zacznę chyba pisać złote myśli. Na miejscu jest tu scena z filmu "Miś", w której prześmiewca Tym klaruje frajerom znaczenie słowa "tradycja". Nie wiem czy dysponenci nowego, regionalnego przybytku widzieli ten obraz.<br>Niestety, trzeba pożegnać się ze śp. zakopiańską restauracją "Empire", zacną i chętnie odwiedzaną dla dobrych śledzi i czegoś jeszcze pod rybkę. W każdym razie, zdawałoby się wieczny "Empir" (proszę się nie śmiać - tak się wymawiało) przy Krupówkach ustąpił miejsca karczmie "Bacówka" i według nowych włodarzy lokalu jest to zmiana na lepsze. A według mnie lepsze jest wrogiem dobrego.<br>Gdy usiadłem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego