Typ tekstu: Książka
Autor: Jamroży Zygmunt
Tytuł: Beton i jego technologie
Rok: 2000
się je z kruszywem,
wielostopniowe, w którym oddzielnie przygotowany jest zaczyn, z kolei miesza się go z kruszywem drobnym i w następnym etapie z kruszywem grubym.
Mieszanie wielostopniowe pozwala na wprowadzenie specjalnych, bardzo efektywnych mieszarek do zaczynów i zapraw oraz na duże skrócenie czasu mieszania z kruszywem grubym.
Do urabiania zaczynu stosuje się urządzenia, które aktywizują cement przez dodatkowe rozdrabnianie ziarna, w wyniku roztarcia lub przemiału, czy też w drodze stosowania ultrawibracji.
Zaprawy miesza się w szybkoobrotowych mieszarkach (ok.1000 obr/min.), co daje wysoko jednorodną mieszankę.
Kruszywo z urobionym zaczynem lub zaprawą miesza się już w normalnej betoniarce, ale zazwyczaj
się je z kruszywem,<br>wielostopniowe, w którym oddzielnie przygotowany jest zaczyn, z kolei miesza się go z kruszywem drobnym i w następnym etapie z kruszywem grubym.<br>Mieszanie wielostopniowe pozwala na wprowadzenie specjalnych, bardzo efektywnych mieszarek do zaczynów i zapraw oraz na duże skrócenie czasu mieszania z kruszywem grubym. <br>Do urabiania zaczynu stosuje się urządzenia, które aktywizują cement przez dodatkowe rozdrabnianie ziarna, w wyniku roztarcia lub przemiału, czy też w drodze stosowania ultrawibracji. <br>Zaprawy miesza się w szybkoobrotowych mieszarkach (ok.1000 obr/min.), co daje wysoko jednorodną mieszankę. <br>Kruszywo z urobionym zaczynem lub zaprawą miesza się już w normalnej betoniarce, ale zazwyczaj
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego