Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
który jako pierwszy spotkał się wczoraj z Kwaśniewskim w ramach prowadzonych przez tego ostatniego konsultacji rządowych.
Przyznawał, że kandydat ma doskonałe kwalifikacje, pozycję międzynarodową oraz cieszy się wiarygodnością rynków finansowych. Zapowiedział, iż przedstawi kandydata kierownictwu SLD i spodziewa się poparcia.
Rząd Belki, jak wyjaśniał Janik, byłby mniej polityczny, a bardziej "zadaniowy", składający się z ekspertów. Do planowanych wiosną 2005 roku wyborów parlamentarnych miałby przypilnować najważniejszych dla kraju spraw, takich jak warunki naszej akcesji do Unii, reforma finansów publicznych czy sprawa naszej obecności w Iraku.
Równie przychylnie o kandydacie wyrażali się liderzy SDPL, choć lider tej partii Marek Borowski dopiero dziś ma
który jako pierwszy spotkał się wczoraj z &lt;name type="person"&gt;Kwaśniewskim&lt;/&gt; w ramach prowadzonych przez tego ostatniego konsultacji rządowych.<br>Przyznawał, że kandydat ma doskonałe kwalifikacje, pozycję międzynarodową oraz cieszy się wiarygodnością rynków finansowych. Zapowiedział, iż przedstawi kandydata kierownictwu &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; i spodziewa się poparcia.<br>Rząd &lt;name type="person"&gt;Belki&lt;/&gt;, jak wyjaśniał &lt;name type="person"&gt;Janik&lt;/&gt;, byłby mniej polityczny, a bardziej &lt;q&gt;"zadaniowy"&lt;/&gt;, składający się z ekspertów. Do planowanych wiosną 2005 roku wyborów parlamentarnych miałby przypilnować najważniejszych dla kraju spraw, takich jak warunki naszej akcesji do &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt;, reforma finansów publicznych czy sprawa naszej obecności w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;.<br>Równie przychylnie o kandydacie wyrażali się liderzy &lt;name type="org"&gt;SDPL&lt;/&gt;, choć lider tej partii &lt;name type="person"&gt;Marek Borowski&lt;/&gt; dopiero dziś ma
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego