Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 50
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
ustawowej wykładni.
Tym bardziej, że bez liku było i jest nadal przepisów, na podstawie których mienia niegdyś pozbawiano.

Projekt ustawy reprywatyzacyjnej wymienia ich 13, począwszy od dekretu PKWN o reformie rolnej z 1944 r., a na prawie wodnym z 1962 r. skończywszy.
Wiadomo jednak, że do innej kategorii należą przypadki zadekretowanej i jawnej nacjonalizacji, a do innej odbieranie własności z naruszeniem prawa, metodą rewolucyjnej samowoli i nadgorliwości.
Szybko stało się także jasne, że odrębną kategorię roszczeń będzie stanowić mienie zabużańskie, czyli pozostawione przez repatriantów na ziemiach wchłoniętych po wojnie przez ZSRR.
Osobny problem tworzą z kolei tzw. grunty warszawskie, czyli nieruchomości
ustawowej wykładni.<br>Tym bardziej, że bez liku było i jest nadal przepisów, na podstawie których mienia niegdyś pozbawiano.<br><br>Projekt ustawy reprywatyzacyjnej wymienia ich 13, począwszy od dekretu PKWN o reformie rolnej z 1944 r., a na prawie wodnym z 1962 r. skończywszy.<br>Wiadomo jednak, że do innej kategorii należą przypadki zadekretowanej i jawnej nacjonalizacji, a do innej odbieranie własności z naruszeniem prawa, metodą rewolucyjnej samowoli i nadgorliwości.<br>Szybko stało się także jasne, że odrębną kategorię roszczeń będzie stanowić mienie zabużańskie, czyli pozostawione przez repatriantów na ziemiach wchłoniętych po wojnie przez ZSRR.<br>Osobny problem tworzą z kolei tzw. grunty warszawskie, czyli nieruchomości
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego