Typ tekstu: Książka
Autor: Adam Czerniawski
Tytuł: Narracje ormiańskie
Rok wydania: 2003
Lata powstania: 1956-1986
by wyjść z nią do ogrodu, kiedy podeszła do niego lady Amelia i z niewinnym uśmiechem powiedziała, że jej stary znajomy, sir Princip de Beer, poszukuje czwartego do brydża.
- Czy pan jest brydżystą? - zapytała.
- Nie... to znaczy tak, owszem.
De Beer już go zauważył i szedł ku niemu z wyrazem zadowolenia.
Lady Amelia zwróciła się do niego z równą satysfakcją:
- Właśnie znalazłam dla ciebie czwartego: Julian Abercrombie, fellow z Oriel. Wyobraź sobie, że nasze matki poznały się w Indiach, kiedy jego matka prowadziła akcję charytatywną w Kalkucie i bywała na przyjęciach w rezydencji w Delhi.
- A to świetnie. Już z daleka
by wyjść z nią do ogrodu, kiedy podeszła do niego lady Amelia i z niewinnym uśmiechem powiedziała, że jej stary znajomy, sir Princip de Beer, poszukuje czwartego do brydża.<br>- Czy pan jest brydżystą? - zapytała.<br>- Nie... to znaczy tak, owszem.<br>De Beer już go zauważył i szedł ku niemu z wyrazem zadowolenia.<br>Lady Amelia zwróciła się do niego z równą satysfakcją:<br>- Właśnie znalazłam dla ciebie czwartego: Julian Abercrombie, fellow z Oriel. Wyobraź sobie, że nasze matki poznały się w Indiach, kiedy jego matka prowadziła akcję charytatywną w Kalkucie i bywała na przyjęciach w rezydencji w Delhi.<br>- A to świetnie. Już z daleka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!