Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna Wolności
Nr: 26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1950
wpływu na biskupów.
W ostatnich dniach ubiegłego tygodnia Episkopat złożył publiczne oświadczenie, w którym twierdzi, że "ustosunkowuje się pozytywnie do Apelu Sztokholmskiego". Tym posunięciem Episkopat czyni krok na przód w kierunku zbliżenia swego stanowiska w sprawie pokoju do woli ogromnej większość narodu. Dlatego też opinia publiczna przyjęła deklarację Episkopatu z zadowoleniem. Ale sprawa obrony pokoju wymaga czynnej postawy, a nie tylko oświadczeń.
Społeczeństwo oczekuje dalszych kroków, oczekuje podpisania Apelu Sztokholmskiego przez biskupów, oczekuje potępienia przez nich działalności reakcyjnych duchownych wrogiej wobec Polski i pokoju, oczekuje sumiennego wykonania układu zawartego z Rządem.
Społeczeństwo domaga się, żeby członkowie Episkopatu swoją czynną postawą w
wpływu na biskupów.<br>W ostatnich dniach ubiegłego tygodnia Episkopat złożył publiczne oświadczenie, w którym twierdzi, że "ustosunkowuje się pozytywnie do Apelu Sztokholmskiego". Tym posunięciem Episkopat czyni krok na przód w kierunku zbliżenia swego stanowiska w sprawie pokoju do woli ogromnej większość narodu. Dlatego też opinia publiczna przyjęła deklarację Episkopatu z zadowoleniem. Ale sprawa obrony pokoju wymaga czynnej postawy, a nie tylko oświadczeń.<br>Społeczeństwo oczekuje dalszych kroków, oczekuje podpisania Apelu Sztokholmskiego przez biskupów, oczekuje potępienia przez nich działalności reakcyjnych duchownych wrogiej wobec Polski i pokoju, oczekuje sumiennego wykonania układu zawartego z Rządem.<br>Społeczeństwo domaga się, żeby członkowie Episkopatu swoją czynną postawą w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!