Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna Wolności
Nr: 26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1950
wpływu na biskupów.
W ostatnich dniach ubiegłego tygodnia Episkopat złożył publiczne oświadczenie, w którym twierdzi, że "ustosunkowuje się pozytywnie do Apelu Sztokholmskiego". Tym posunięciem Episkopat czyni krok na przód w kierunku zbliżenia swego stanowiska w sprawie pokoju do woli ogromnej większość narodu. Dlatego też opinia publiczna przyjęła deklarację Episkopatu z zadowoleniem. Ale sprawa obrony pokoju wymaga czynnej postawy, a nie tylko oświadczeń.
Społeczeństwo oczekuje dalszych kroków, oczekuje podpisania Apelu Sztokholmskiego przez biskupów, oczekuje potępienia przez nich działalności reakcyjnych duchownych wrogiej wobec Polski i pokoju, oczekuje sumiennego wykonania układu zawartego z Rządem.
Społeczeństwo domaga się, żeby członkowie Episkopatu swoją czynną postawą w
wpływu na biskupów.<br>W ostatnich dniach ubiegłego tygodnia Episkopat złożył publiczne oświadczenie, w którym twierdzi, że "ustosunkowuje się pozytywnie do Apelu Sztokholmskiego". Tym posunięciem Episkopat czyni krok na przód w kierunku zbliżenia swego stanowiska w sprawie pokoju do woli ogromnej większość narodu. Dlatego też opinia publiczna przyjęła deklarację Episkopatu z zadowoleniem. Ale sprawa obrony pokoju wymaga czynnej postawy, a nie tylko oświadczeń.<br>Społeczeństwo oczekuje dalszych kroków, oczekuje podpisania Apelu Sztokholmskiego przez biskupów, oczekuje potępienia przez nich działalności reakcyjnych duchownych wrogiej wobec Polski i pokoju, oczekuje sumiennego wykonania układu zawartego z Rządem.<br>Społeczeństwo domaga się, żeby członkowie Episkopatu swoją czynną postawą w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego