Typ tekstu: Książka
Autor: Worcell Henryk
Tytuł: Zaklęte rewiry
Rok wydania: 1989
Rok powstania: 1936
móżdżek po wiedeńsku, raz befsztyk! - zamówił i widząc, że jeden z kucharzy zbliża się do niego z podejrzanym uśmiechem, przypomniał sobie, że ma tylko dwa papierosy, i czym prędzej uciekł do restauracji.
- Zrób mi "awanturkę" - zamówił u Bujasa i wrócił do kawiarni.
- Trzy herbaty, trzy czarne i dwa kapucyny!
Z zadowoleniem stwierdził, że tylko na jego rewirze jest ruch Miecio Sierpowski, Bandera, Janik i Kantara wałęsali się bezczynnie po salach i w pobliżu bufetu. Zwinnie ułożył wachlarz z tacek, puścił wodę z kranu i podstawił szklanki. Z tamtej strony lady panna Hela wyciągała ku niemu rękę.
- Panie Roman - rzekła przechylając główkę
móżdżek po wiedeńsku, raz befsztyk! - zamówił i widząc, że jeden z kucharzy zbliża się do niego z podejrzanym uśmiechem, przypomniał sobie, że ma tylko dwa papierosy, i czym prędzej uciekł do restauracji.<br>- Zrób mi "awanturkę" - zamówił u Bujasa i wrócił do kawiarni.<br>- Trzy herbaty, trzy czarne i dwa kapucyny!<br>Z zadowoleniem stwierdził, że tylko na jego rewirze jest ruch Miecio Sierpowski, Bandera, Janik i Kantara wałęsali się bezczynnie po salach i w pobliżu bufetu. Zwinnie ułożył wachlarz z tacek, puścił wodę z kranu i podstawił szklanki. Z tamtej strony lady panna Hela wyciągała ku niemu rękę.<br>- Panie Roman - rzekła przechylając główkę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!